Imię:
Nazwisko:
Język:
 polski
 angielski
 niemiecki
 francuski
 czeski
 rosyjski
 włoski
 hiszpański
Płeć:

Anna Matusiak

Zawód:
Dziennikarka
Wiek:
ukryty
Język:
polski, angielski
Anna Matusiak – dziennikarka telewizyjna i radiowa. Dziennikarka i prezenterka TVP1. Przygodę z mediami rozpoczęła mając 16 lat. Współpracowała wtedy z Telewizją Regionalną Zagłębia Miedziowego w Lubinie przy realizacji programu, pt. „Kto rano wstaje”. Historia poniekąd zatoczyła koło, bo od września 2011 roku znowu „rano wstawała”, by budzić widzów jako gospodyni „Kawy czy herbaty?” (TVP1) Z Telewizją Polską związana od 2004 roku. Do 2009 roku współpracowała z Oddziałem TVP we Wrocławiu i Radiem Wrocław. W 2010 roku – po przeprowadzce do Warszawy, związała się z Polskim Radiem (Radiem dla Ciebie) i TVP Polonia. Prowadziła program „Polska 24”, a także – wspólnie z Arturem Orzechem – „Kulturalni PL”. Równoległe przez ostatnie lata współpracowała z TVP1 z programem „Kawa czy herbata?”.
Na kolejnych etapach drogi zawodowej zajmowała się różnorodną tematyką i formami dziennikarskimi: news, felieton, reportaż, film, program informacyjny, program interwencyjny. Jednak zawsze – ze względu na wykształcenie i zainteresowania – najbliższa jej jest tematyka kulturalna.
Jest absolwentką Filologii Polskiej i Teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie rozwija swoją wiedzę i pasję teatrologiczną jako doktorantka na wydziale kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Miłością do najciekawszego zawodu świata – dziennikarstwa – zaraża swoich studentów.
Ma spore doświadczenie w prowadzeniu koncertów, eventów, gal, konferencji, wydarzeń kulturalnych (m.in.:prowadzenie wspólnie z maestro Wiesławem Ochmanem koncertu „Gustaw Holoubek in Memoriam”,prowadzenie wspólnie z maestro Wiesławem Ochmanem koncertu z okazji rozdania Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, prowadzenie koncertu muzycznego „Hity na czasie 2011” (W Inowrocławiu i w Bydgoszczy – TVP1),prowadzenie Koncertu Bożonarodzeniowego w Gdańsku 2011 r. (TVP1),  scenariusz i prowadzenie Koncertu Charytatywnego „Piłsudski pamięcią przyzywa” w Wilnie (TVP Polonia), prowadzenie  Gali Mody „Złoty Wieszak 2009” w Lublinie oraz „Gali Mody Polskiej” w Warszawie, regularne prowadzenie imprezy „Dolnośląski Klucz Sukcesu”, etc.).