Imię:
Nazwisko:
Język:
 polski
 angielski
 niemiecki
 francuski
 czeski
 rosyjski
 włoski
 hiszpański
Płeć:

Mateusz Szymkowiak

Zawód:
Dziennikarz
Wiek:
ukryty
Język:
polski

Mateusz Szymkowiak

dziennikarz, prezenter TVP2

26 lat

 

Od zawsze zafascynowany telewizją. Twierdzi że jest ona magicznym miejscem, które bardzo mocno wyzwala adrenalinę. Mając siedem lat w zeszycie na pytanie kim będzie w przyszłości, niezdarną ręką odpowiedział: dziennikarzem telewizyjnym. Marzenie bardzo szybko zaczęło się spełniać, bo na wakacyjne praktyki do telewizji TVN trafił już w wieku 14 lat!

W 2009 roku, na III roku studiów, rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. Na antenie TVP3 prowadził „F.F.” (program kulturalny dla dzieci i młodzieży) oraz współprowadził „Kwadrans studencki”.

Na dobre jego życiowa przygoda z telewizją zaczęła się w lipcu 2011 roku, kiedy to wygrał casting na V Reportera wielkiego muzycznego show TVP2 „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Jego rola polegała na prowadzeniu relacji zza kulis programu. Widzowie i internauci bardzo polubili go za naturalność i spontaniczność, a media określiły telewizyjnym odkryciem. Zaraz po finale „The Voice od Poland” obok Grażyny Torbickiej, Huberta Urbańskiego i Tomasza Kammela współprowadził w TVP2 koncert „Sylwester z Dwójką 2011/2012 - Radość muzyki!”.

Na początku 2012 roku trafił do redakcji „Pytania na śniadanie”, gdzie razem z Pauliną Drażbą prowadzi „Czerwony dywan”. W programie jest także autorem licznych wywiadów i felietonów.

W TVP2 prowadził również audycje towarzyszące programowi „Kocham Cię, Polsko!” - „Kulisy” i „Extra!”, a z Agnieszką Szulim i Rafałem Olejniczakiem współprowadził cykl koncertów „Lato Zet i Dwójki 2012”.

W wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki, oglądać filmy i wideoklipy oraz jeździć na snowboardzie.

Absolwent socjologii Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest studentem humanistycznych studiów doktoranckich na tej uczelni.

Biegle mówi w języku polskim, angielskim, niemieckim i migowym.

Mimo młodego wieku ma na swoim koncie poprowadzenie ponad 100 imprez różnego rodzaju.