Imię:
Nazwisko:
Język:
 polski
 angielski
 niemiecki
 francuski
 czeski
 rosyjski
 włoski
 hiszpański
Płeć:

Jacek Kawalec

Zawód:
Aktor, prezenter, wokalista
Wiek:
62 lat
Język:
polski, angielski
Wrodzony wdzięk i luz w obcowaniu z publicznością oraz szereg niekonwencjonalnych żartów w połączeniu ze znakomicie dobraną piosenką daje konferansjera, który nie ogranicza się do sztampowej konferansjerki. Prowadzi wysoce prestiżowe imprezy (wielokrotnie ,,Mis Polski", imprezy w Sali Kongresowej, w Katowickim Spodku) jak i mniejsze, kameralne spotkania.
Popularność zdobył ,,Randką w Ciemno", wystąpił też w Tańcu z Gwiazdami".

Jacek Kawalec - informacje.

- Prezenter

W latach 1992-98 prowadząc ,,Randka w Ciemno" był filarem jednego pierwszych tego rodzaju sukcesów komercyjnych w polskiej telewizji. Kilkakrotnie prowadził konkursy Miss Polski i Miss Polonia. Posiada duże doświadczenie estradowe i łatwość nawiązywania kontaktów z widownią, zdobyte przy prowadzeniu kilkuset różnego rodzaju imprez, od kameralnych spotkań w małych salach po imprezy w takich obiektach jak Sala Kongresowa, Katowicki Spodek, czy duże stadiony sportowe.

2003- ,,Zwariowana Planeta" dla telewizji Polsat

Jako konferansjer nie ogranicza się nigdy do sztampowej ,,konferansjerki". Prowadzenie imprezy zawsze urozmaica elementami kabaretowymi i wokalnymi.

Wystąpił też w VI edycji ,, Tańca z Gwiazdami".

- Aktor

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi ( 1984 )

Występował na wielu scenach warszawskich  ( Teatr Dramatyczny, Komedia, Teatr Ochoty, Kameralny, Teatr na Woli, Syrena, Nowy, Bajka, Kapitol, Teatr Kamienica, Emiliana Kamińskiego )

Od 1987 związany z Teatrem Polskim w Warszawie.